Xiaomi mobiteli

Xiaomi mobiteli

PostPostao/la admin » Čet vel 25, 2016 8:37 am

windows7sevn.org Facebook Share
Prije dvije godine Xiaomi, kompanija koju se mediji prozvali 'kineskim Appleom' bila je najvrjedniji startup na svijetu čija je vrijednost procijenjena na nevjerojatnih 46 milijardi dolara. Tada je šef kompanije govorio o velikom povećanju prodaje telefona i zarade te širenju na nova, a iako su se jedno vrijeme mogli pohvaliti titulom najvećeg kineskog mobilnog proizvođača, od tada su kola za ovu kompaniju krenula nizbrdo. Osim što se velike prognoze na mobilnom tržištu za prošlu godinu nisu ostvarile, u trećem ovogodišnjem kvartalu, prema informacijama IDC-a, prodaja njihovih pametnih telefona u Kini pala je za čak 45 posto te su više telefona od Xiaomija prodale kineske kompanije Oppo, Vivo i Huawei.

Jasno je kako je situacija na tržištu u posljednje dvije godine poljuljala povjerenje investitora u ovu kompaniju i njenu vrijednost koja je očito prenapuhana i trenutno se ne može opravdati 46 milijardi dolara koliko je vrijednost procijenjena 2014. godine. No, ako je vjerovati bivšem Googleovcu i sadašnjem globalnom potpredsjedniku kompanije Hugu Bari, u ovoj kompaniji nisu zabrinuti s velikim padom prodaje njihovih telefona te on smatra kako se smanjena prodaja neće odraziti na profit Xiaomija jer njihov poslovni model ionako nije baziran na prodaji pametnih telefona, već na zaradi od pametnih kućanskih uređaja i softvera, odnosno servisa. 'Uglavnom, mi vam dajemo telefone bez ikakve zarade… možemo prodati deset milijardi pametnih telefona i i dalje ne bi ostvarili niti jedan cent profita', rekao je Barra za Reuters.

Iz Xiaomija su do sada više puta naglašavali kako su 'ključni pokretači zarade' za njih uređaji za pročišćavanje zraka i filtriranje vode te kuhala riže te za ovu godinu očekuju da će se prodaja kućanskih uređaja udvostručiti i doseći 1,5 milijardi dolara. Kao dio globalne strategije koja uključuje i širenje na SAD, Xiaomi će prvi put nastupiti na najvećem sajmu potrošačke elektronike CES-u koji se početkom svake godine održava u Las Vegasu, a Barra i ekipa na ovom sajmu predstavit će 'potpuno novi proizvod' – informacija o tom proizvodu nema, a iako se ljubitelji ove kompanije nadaju novom telefonu, Xiaomi bi mogao predstaviti novi kućanski uređaj, robotski usisivač, fitness narukvicu ili neki drugi proizvod.
http://zimo.dnevnik.hr/clanak/cifra-ce- ... 58573.html

Xiaomi je zanimljiv za uspešne poslovne ljude

Uvek je pametno i korisno imati prave ljude pored sebe kada je biznis u pitanju. Xiaomi to zna pa je 2013 godine uspeo da zaposli bivšeg Google menadžera, Huago Barra, i postavi ga za zamenika predsednika. No, tu nije kraj!

U 2014. godini Xiaomi je uspeo da dovede i jednog od osnivača Apple kompanije, Steve Wozniak. Kako on kaže, “Xiaomi ima fantastične proizvode koji su dovoljno dobri da postanu konkurenti onim u Americi.”

Zanimljivo je to da jednog od osnivača Xiaomi kompanije nazivaju “kineski Steve Jobs”, dok je drugi od osnivača takođe bivši zaposleni Google, ali i Microsoft komapnije.
http://www.pametnitelefoni.rs/vesti/zan ... 30560.html
ne zna primitivizam šta je minimalizam

Slika
admin
Site Admin

Re: Xiaomi Mi 5 - predstavljanje i recenzija

PostPostao/la admin » Sub svi 21, 2016 2:33 pm

Xiaomi Mi 5 - predstavljanje i recenzija

Danas je službeno predstavljen Xiaomi Mi 5 koji je direktna konkurencija u high end klasi pred neki dan objelodanjenim Galaxy S7 i LG G5 uređajima. Snapdragon 820 koji je unutar Mi 5 znači da je ovo zvijer od telefona. Zvjersku prirodu ovog kineza potvrđuju i benchmark rezultati, danas su se pojavili rezultati AnTuTu testa koji iznose velikih 142.084 bodova. LG G5 koji također ima Snapdragon 820 postiže oko 130.000 a Galaxy S7 sa Exynosom oko 120.000. Leži li tajna rezultata u manjoj rezoluciji zaslona kod Xiaomija ili su kineszi uspijeli bolje optimizirati svoj telefon.

recenzije
http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-5-rec ... e-cekanja/
http://mob.hr/xiaomi-mi-5-recenzija/
http://www.smartphonehrvatska.com/2016/ ... recenzija/
http://preporucamo.com/xiaomi-5-recenzija/2016/04/04/
http://www.balkangadgets.com/xiaomi-mi-5-recenzija/
Prilog
1A.png

Slika
admin
Site Admin

Xiaomi službeno predstavio Redmi Note 4 – Helio X20 za malo para

PostPostao/la admin » Pet kol 26, 2016 8:44 am

Dijagonala zaslona kao i rezolucija ostale su iste, dakle 5,5″ i FullHD ali sada imamo i pokrov u vidu 2.5D stakla. Sa stražnje strane se i dalje nalazi oko kamere, bljeskalica i skener otiska prsta. Dimenzije uređaja su 151 x 76 x 8.35 mm i teži 175 grama.

Srce uređaja čini desetojezgreni Helio X20 takta 2.1 GHz kojemu u grafičkim stvarima pomaže Mali T880 MP4 GPU što znači vrhunske performanse po vrlo povoljnoj cijeni. Što se tiče RAM-a moći ćemo birati između 2 i 3 GB u zavisnosti čega ćemo na raspolaganju imati 16 ili 64 GB interne memorije koju ćemo moći proširiti memorijskom karticama. Baterija je kapaciteta 4.100 mAh i trebala bi pružiti pristojnu autonomiju

Slabija verzija sa 2 GB RAM-a bi u Kini trebala koštati oko 135$ što je odlično jer nismo mislili da ćemo tko skoro moći kupiti Helio x20 uređaj po toj cijeni. Prostranija varijanta je skuplja pa je za nju u Kini potrebno izdvojiti oko 180$. Cijene će kod nas sigurno malo rasti ali opet će ovo biti jedan od najpovoljnijih uređaja koji dolazi sa MediaTekovim desetakom.

Slika

Slika
admin
Site Admin

Stiže nam 4,6″ Xiaomi Mi S sa jakim Snapdragonom 821 i 4 GB RAM-a

PostPostao/la admin » Čet pro 22, 2016 8:15 pm

Iako ih je sve manje ljubitelji kompaktnih flagship uređaja bi napokon mogli doći na svoje. Nakon što je Sony odustao od ovih jakih mališana oni koji žele ovakve uređaje ostali su skoro pa bez izbora. Kako smo već naveli njihovim mukama bi uskoro mogao doći kraj jer već po koji put pojavile su se glasine o novom kompaktnom flagshipu iz ove kineske kompanije.

Kineski mediji prenose kako nam uskoro stiže Xiaomi Mi S, a pojavili su se i prvi promo materijali koji otkrivaju nešto o ovome uređaju. Izvori tvrda da se radi o uređaju dijagonale zaslona od 4,6″ i FullHD rezolucijom što znači puno piksela po inchu, a preko zaslona bi se trebalo nalaziti zakrivljeno 2.5D staklo. Ispod haube je trenutni vrh od Qualcomma, Snapdragon 821 kao i solidnih 4 GB RAM i 128 GB interne memorije. Po pitanju kamere na stražnjoj strani bi trebao biti 12 MP Sony IMX378 senzor, a naprijed bi trebala biti 4 MP selfie kamera. Baterija bi trebala biti kapaciteta 2.600 mAh, a puniti će se preko sada već standardnog USB Type C utora. Prema izvoru dimenzije uređaja su 128.3 x 64.2 x 8.2 mm, a težina 138 grama. Također je za očekivati i skener otiska prsta integriran u fizičku home tipki. Sve je ovo još vrlo nepouzdano, te prije ikakvih zaključaka pričekati još koju informaciju ili potvrdu koja je bliža samom Xiaomija. Ispod pogledajte kako izgledaju procurjeli promo materijali.
Image

Slika
admin
Site Admin

Recenzija Xiaomi MI6

PostPostao/la admin » Sri svi 17, 2017 2:56 pm

Slika
admin
Site Admin

Sljedeće