Ekspertna vlada i uvodenje tehnokratije kao odgovor na politicku krizu i cirkus koji vlada u BiH

Ekspertna vlada i uvodenje tehnokratije kao odgovor na politicku krizu i cirkus koji vlada u BiH

PostPostao/la Administrator » Pon ruj 28, 2015 9:47 pm

windows7sevn.org Facebook Share
Sve nesto razmisljam a ovo zadnje SDA i SBB bratimljenje me jos vise uvjerava da bi tehnokratija bila najbolji model za nase prilike.
U nas prakticno i nema nekih bitnijih razlika u strankama, samo se raspored slova razlikuje, svi hoce da pokradu sto vise novca u najbrzem mogucem vremenu, a pored toga nemaju ni jakih kadrova koji bi mogli ovu zemlju pokrenuti sa dna, a kako bi ih imali kada se znanje ne cijeni nego stranacka lojalnost i ulizivanje vrhovnom poglavici stranke.
Tehnokratija taj problem eliminise jer se biraju samo najbolji u svojoj struci za ministre, dakle socijalni problemi se rjesavaju naucnim metodom, puno bolja varijanta nego da nam tako neki trecerazredni politicari kroje sudbinu.
Ja ne znam sta bi nas drugo moglo izvuci iz govana kada opet budu protesti i strajkovi uvodenje tehnokratije bi trebalo biti jedan od glavnih zahtjeva na svim nivoima vlasti.
Image
Administrator
Site Admin

Re: Ekspertna vlada i uvodenje tehnokratije kao odgovor na politicku krizu i cirkus koji vlada u BiH

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Sri stu 04, 2015 7:12 pm

Administrator napisao:Sve nesto razmisljam a ovo zadnje SDA i SBB bratimljenje me jos vise uvjerava da bi tehnokratija bila najbolji model za nase prilike.
U nas prakticno i nema nekih bitnijih razlika u strankama, samo se raspored slova razlikuje, svi hoce da pokradu sto vise novca u najbrzem mogucem vremenu, a pored toga nemaju ni jakih kadrova koji bi mogli ovu zemlju pokrenuti sa dna, a kako bi ih imali kada se znanje ne cijeni nego stranacka lojalnost i ulizivanje vrhovnom poglavici stranke.
Tehnokratija taj problem eliminise jer se biraju samo najbolji u svojoj struci za ministre, dakle socijalni problemi se rjesavaju naucnim metodom, puno bolja varijanta nego da nam tako neki trecerazredni politicari kroje sudbinu.
Ja ne znam sta bi nas drugo moglo izvuci iz govana kada opet budu protesti i strajkovi uvodenje tehnokratije bi trebalo biti jedan od glavnih zahtjeva na svim nivoima vlasti.

u bosni to ne prolazi....
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

Re: Ekspertna vlada i uvodenje tehnokratije kao odgovor na politicku krizu i cirkus koji vlada u BiH

PostPostao/la admin » Sri stu 04, 2015 7:32 pm

bogami mene Novalić pozitivno iznenađuje, što i nije čudo s obzirom za razliku od dosadašnjih degena, da je čovjek iz realnog sektora i drugačije gleda na stvari, naravno
ostane li na ovakvom kursu i SDA da ga podrži, po prvi put ikada ima šanse da glasam za SDA
ipakm izgleda prave realan zaokret, za razliku od komunjara koji trune ista sranja još od josipa broza i kardelja i usranog socijalizma
ne zna primitivizam šta je minimalizam

Slika
admin
Site Admin

Vrati se na: Politika