Piramide u Visokom stvarne piramide ili marketingski trik, moze li se vjerovati Semiru Sam-u Osmanagicu

Piramide u Visokom stvarne piramide ili marketingski trik, moze li se vjerovati Semiru Sam-u Osmanagicu

PostPostao/la Administrator » Pon stu 09, 2015 1:43 am

windows7sevn.org Facebook Share
Cuo sam za i protiv argumente, ostajem neutralan za sada, prvo zato sto nisam nikada posjetio dolinu piramida a i da jesam nisam arheolog tako da i ne bih znao u sta gledam i koji su moguci dokazi za i protiv.
Cinjenica je da je konstrukcija glomazna i da emituje neku vrstu energije sa vrha kako nam objasnjava tim fizicara iz Srbije i Hrvatske, arheoloski i geoloski establisment odbacuje bilo kakve naznake o piramidama u Visokom uz izuzetak pojedinaca.
Medutim kada je u pitanju marketing tu znam ponesto jer sam ekonomista mada se ne bavim primarno reklamom, a znam da je i Osmanagich ekonomista sto objasnjava nacin kako promovira piramide kao produkt, uocava se jasna diferencijacija strancima u net izdanju na engleskom jeziku promovise pricu o aurama, chakrama, healing new age fenomenima koje mnogi zapadnjaci primaju zdravo za gotovo, jer to je samo neki substitut za religiju, krscanstvo nije vise u trendu sada je in new age spiritualizam, to je Sam dobro uocio i bilo bi glupo ne iskoristiti tu potrebu kod naroda, dakle fenomenalno odradeno sa tog aspekta, plus sto Indiana Jones wannabees zeljni avantura hrle na iskopavanja, e sada vjeruje li on zaista da tu ima piramida, ja mislim da vjeruje, proputaovao je citav svijet i posjetio cak piramide u komunistickoj Kini, sto i nije bas preporucljivo, cak sta vise vrlo opasno jer komunjare ne gledaju na to olako zbog kulturne revolucije najvise.
Dakle ja mislim da on zaista vjeruje da tu ima piramide i ujedno omogucava stranim turistima da dodu tu i potrose lovu, mogao je nesto slicno napraviti i u Americi gdje ima biznis ali nije, znaci i da zna da su piramide varka ako nista pronasao ih je ovdje a ne u Americi.
Sta vi mislite?
Image
Administrator
Site Admin

Re: Piramide u Visokom stvarne piramide ili marketingski trik, moze li se vjerovati Semiru Sam-u Osmanagicu

PostPostao/la Administrator » Sub stu 14, 2015 10:29 pm

Kopajuci malo po net-u u vezi ovih piramida nisam nasao jos uvjek nista uvjerljivo sto bi me moglo uvjeriti u postojanje piramida, samo sam se iznenadio jednom cinjenicom, jedini arheolog do sada koji je posjetio piramide je Anthony Harding, svoju posjetu je opisao ovdje.

http://www.archaeologyuk.org/ba/ba92/feat3.shtml

Since such claims obviously belonged to a fantasy world, I was inclined to ignore the affair; but when the Times published a news item on April 15, with little suggestion that the whole thing was a huge hoax and without having referred it to their archaeology correspondent Norman Hammond,

Dakle i prije nego sto je posjetio Visoko unaprijed je odlucio da ovo spada u domen fantazije, interesantno ja sam mislio da je naucni metod hipoteza pa testiranje iste i na kraju rezultat.
Ostatak clanka ne govori nista sto bi moglo uzdrmti Osmanagica jedino kako nije moguce da prije 12 000 godina tadasnji stanovnici Balkana nesto tako urade, i dusebriznistvo o mogucem unistenju vec postojecih arheoloskih nalazista, navodno niko nije mario za ta nalazista prije kada su lokalni stanovnici minirali te kamene blokove, a smeca je bilo posvuda.

Izgleda da Sam nije rekao pravu istinu o blokovima na svojoj zvanicnoj stranici:

According to our information, we believe that the sample of concrete that I have examined under the electron microscope comes from a type of cistern or water tank (the drilling report is mentioning a concrete « ceiling » and an empty space of 4 meters depth followed by a « concrete » floor, see the pdf below). The geopolymer concrete analyzed is a kind of Roman concrete, which in no way corresponds to the materials that constitute the casing of the pyramids and look like pudding stone. Consequently, the information published on the Bosnian Pyramids websites are inaccurate.

http://www.davidovits.info/the-pyramids ... -concrete/

Dakle postoji mogucnost da su prirodni ili datiraju u vrijeme Rimljana, moguce je da su i Egipcani bili upoznati sa tim metodom kako stoji u tekstu ispod na stranici.

Sve je prilicno konfuzno, onda sam nabasao na ovaj clanak ciji je autor pravi arheolog pa mu postavio par pitanja.

https://badarchaeology.wordpress.com/20 ... osmanagic/

Ni on nije nikada bio dole ali se oslanja na blog nekakve Irne, moje pitanje glasi.

Your comment is awaiting moderation.

Who is Irna, what kind of credentials does he/she have? Is calling all those who believe in pyramids for pyramidiots sort of a language a scientist would use. What language is Serbo-Croat? That language does not exist anymore, there are 3 official languages in Bosnia: Bosnian,Croatian and Serbian, all very similar. I am from Bosnia, i never visited Visoko and i am not an archeologist nor geologist, so even if i went there i wouldn`t know what to look for, so i really can`t tell wheather there are pyramids in Visoko. You(the author of this article) claim that it is all natural, as i said i have no background in archeology, but if it`s all natural can you provide some photos with the similar concrete blocks that mr.Osmanagich claim are man made. https://i.ytimg.com/vi/Q6DVEDu2fVw/hqdefault.jpg Is there anything similar to this in the world, this does not look natural to me, but than again I am no expert. It could be build by Illyrians, and i know from history that Visoko was a seat for Bosnian rulers and kings, i read that that place used to be a roman outpost, could Illyrians, Romans or medieval Bosnian locals build something like this, if its man made that is.

Komentar mi je jos u moderaciji i ostat ce tu sve dok ga ne odobri. ukratko pitao sam ga postoji li igdje na kugli zemaljskoj ovakvi "prirodni" blokovi, ako postoje neka mi pokaze primjere, meni koji nisam strucnjak ne izgleda prirodno.
Image
Administrator
Site Admin

Re: Piramide u Visokom stvarne piramide ili marketingski trik, moze li se vjerovati Semiru Sam-u Osmanagicu

PostPostao/la Administrator » Uto stu 17, 2015 12:36 am

Izgleda da mi arheolog ne zeli ili ne moze odgovoriti, interesantno da odobrava komentare gdje ga nazivaju pogrdnim imenima, jedan ga je nazvao retardom i taj je komentar odobrio, valjda i on uvida da takvi blokovi ne nastaju tektonskim pomjeranjem.
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Administrator » Pet stu 20, 2015 10:13 pm

https://answers.yahoo.com/question/inde ... 505AARXTO3

Evo malo sam se raspitivao i na yahoo answers, interesantno svi ko iz topa kazu prirodno, a kad ih pitas za primjere muk, pitanje postavljeno prije 5 dana, nema odgovora.
Tako ispada da je prirodno samo u Visokom i nigdje drugo.
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Jack » Pon stu 23, 2015 11:11 pm

Let me tel you samtin my familija old agas and begs bild piramide bicaz they have big bicepsi and princepsi they could carry those ston bloks 5 6 7 8 tona dasnt mattr.
Osmanagic stol idea from me i have diploma from meksiko you buy two taco bells and one burrito and you get one diploma for fri i have total of 3 diplomas iz statistika, demografi and politik, i am smartest in ludara.
mizerabl Shmajser and mail man Bosnjo stil dokumenta from mi mape in 3d.
Jack

Sljedeće

Vrati se na: sve ostalo