Demo(n)kra(d)tska fronta u koaliciji sa krim mafijom SDA

Demo(n)kra(d)tska fronta u koaliciji sa krim mafijom SDA

PostPostao/la Administrator » Ned stu 09, 2014 7:49 pm

windows7sevn.org Facebook Share
Eto i to smo dozivjeli, frustraciju i negodovanje biraca najbolje odrazava ovo otvoreno pismo sada vec bivse clanice Demokratske fronte:

OTVORENO PISMO DF I ZELJKU KOMSICU !
Vratite mi odmah moj glas i moje povjerenje koje sam dala DF i Komsicu a ne koaliciji sa kriminalnom i plackaskom SDA koja tlaci ovaj narod vise od 20 god....vratite mi moj glas jer moj glas nije dat za isti cilj sa profiterskom SDA ...mi smo trazili ko ce nas izvuci iz celjusti te hobotnice zvane SDA a ne ko ce im biti saucesnik ....moja clanska karta koju vise ne zelim jer sam jednostavno takva da nista kod sebe necu da drzim cega cu da se stidim je prva clanska karta od DF u Maglaju i prvi put sam u nekoj politickoj strancii....bila sam u prvom inicijativnom odboru DF kada smo se kao u ilegali sastajali po kafanama i kaficima i dogovarali kako dalje ...onda smo nasli i prostor kojeg smo sami finansirali kao i sve ostalo pocev od reklamnog materijala ...nalazili namjestaj da bi ga opremili ...na sastancima se smrzavali bez struje i pod svijecama brojali rezultate prvih unutar stranackih izbora ....i znate zasto ? Zato sto smo vjerovali u vas a nista za uzvrat niko od nas nije trazio jer smo mislili da nasa borba sa vama vrijedi ...stidim se svih onih ljudi kojima sam pricala da je DF drugaciji ...da je promjena ...da je vrijeme za novu politiku kad ono ciljevi mu se slazu bas sa SDA a narod je te ciljeve dobro osjetio te sa tim ciljevima dodjosmo u red najsiromasnijih i najkorumpiranijih zemalja na svijetu ..kako cete provesti zakon o porijeklu imovine kad su oko vas upravo oni koji bi prvi trebali biti iza resetaka ...IZDALISTE ME ....IZDALI STE MNOGE GLASACE KOJI MISLE KAO JA ...MOZDA JESAM OBICNI GRADJANIN ALI NE PODNOSIM IZDAJU I NEPRAVDU I MOJ GLAS MI VRATITE HOCU MIRNO DA SPAVAM !!!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 935&type=1
Image
Administrator
Site Admin

Re: Demo(n)kra(d)tska fronta u koaliciji sa krim mafijom SDA

PostPostao/la Administrator » Ned stu 09, 2014 7:51 pm

U koaliciju prema nekim procjenama ide i kradeze na celu sa Covicem.
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Administrator » Ned stu 09, 2014 7:52 pm

Čelništvo dviju najsnažnijih stranaka sa sjedištem u Sarajevu, Stranke demokratske akcije i Demokratske fronte (DF) Željka Komšića, dogovorili su se u nedjelju o programskim prioritetima te su izrazili spremnost zajedno nastupiti u vlasti očekujući da će im se u tome priključiti i najsnažnija hrvatska stranka HDZ BiH.

Kako je rečeno nakon sastanka SDA i DF-a u zgradi predsjedništva BiH, gotovo identična stajališta stranke dijele u pogledu europskih integracija i reformi, knjiženja vojne imovine, borbe protiv korupcije, stabliziranja javnih financija, smanjenja javne potrošnje i oporavka gospodarstva. Potpredsjednik SDA Bakir Izetbegović rekao je da SDA i DF traže koalicijske partnere koji su spremni na promjenu odnosa prema državi i narodu te europskom procesu.

"Imamo skoro identične stavove. Imamo potporu onoga što je SDA dala kao svoje načela i može se kazati da DF i SDA skoro identično gledaju na prioritete", rekao je Izetbegović.

U nedjelju je dio medija u BiH uoči sastanka objavio kako će SDA i DF potpisati koalicijski sporazum na državnoj razini bez SNSD-a Milorada Dodika, smatrajući prihvatljivijom koaliciju stranaka koju predvodi Srpska demokratska stranka (SDS), te da bi se pred nemoguć izbor mogao dovesti čelnik HDZ-a BiH Dragan Čović koji se opredijelio za Dodika kao partnera. Sporazum međutim nije potpisan.

Izetbegović je, upitan hoće li se predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović prikloniti koaliciji bez SNSD-a Milorada Dodika, rekao kako "smatra da Čović neće izdati Hrvate u BiH, te da se ne bi trebalo dogoditi da vitalni nacionalni interes bude ostanak Milorada Dodika". Izetbegović ipak nije odbacio moguću suradnju sa SNSD-om.

Komšić je pak dodao kako očekuje konstrukitvnu ulogu predsjednika HDZ-a BiH.

"Želim vjerovati da je Čović opredijeljen za pomake u BiH, posebice kada je riječ o euroatlantskom putu BiH i nizu mjera koje podrazumijevaju poboljšanje gospodarske i socijalne situacije i segmentu pravde", rekao je Komšić.

Izetbegović i Komšić su nagovijestili mogućnost da njihove dvije stranke budu partneri i na nižim razinama vlasti od entiteta do županija, za što su opet ocijenili ključnim odgovor HDZ-a BiH.

Tijekom dana čelništvo SDA razgovarat će i s vodstvom Koalicije za promjene koju predvodi SDS. Najviše glasova u RS-u osvojila je koalicija koju predvodi SNSD-a Milorada Dodika, a nedavno su i postigli dogovor o uspostavi vlasti u Republici Srpskoj.

http://direktno.hr/en/2014/svijet/2918/ ... om-BiH.htm
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la admin » Pon stu 10, 2014 9:19 am

u ovom slučaju sda igra kako df svira
ispunjavaju sve njihove zahtjeve
po programu su na istom fonu
samo se bojim da kasnije ne zakuhaju kada se počnu konkretno nametat pojedina pitanja
pa da bude isti scenario kao i sa sda+sdp

mada više vjerujem u pamet Komšića nego degenerika Laguzije
ne zna primitivizam šta je minimalizam

Slika
admin
Site Admin

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pon stu 10, 2014 12:38 pm

Joj ekipe, majko mila
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

Sljedeće

Vrati se na: Politika