IZETBEGOVIĆEVI POKLONI SRPSTVU (neki među mnogim)

IZETBEGOVIĆEVI POKLONI SRPSTVU (neki među mnogim)

PostPostao/la Administrator » Uto lis 28, 2014 1:28 am

windows7sevn.org Facebook Share
Autor: Musadik Borogovac

Sarajevo, 26.10.2014. -- Republika BiH je mogla odmah proglasiti svoju nezavisnost bez referenduma. Ali je nepotrebnim glasanjem o rezoluciji o nezavisnosti, Alija Izetbegović ustvari ponudio Srbima Radovana Karadžića, da u Skupštini RBiH kažu ¨NE¨ automatskoj ustavnoj nezavisnosti - a taj poklon je zasnovao na ¨narodnom¨ principu kojeg su promovirali SANU-SDS-JNA. Tako je suprotno ustavnom pravu republika na samoopredjeljenje, Izetbegović promovirao genocidnu i neustavnu velikosrpsku platformu o ¨pravu naroda na samoopredjeljenje¨, čime je signalizirao i ¨Svijetu¨ i Badinterovoj komisiji sastavljenoj od predsjednika ustavnih sudova članica EZ, da se Republika BiH odriče svojeg ustavnog teksta (kao i pravnih osnova za nezavisnost iz Ustava SFRJ) u interesu zahtjeva velikosrpskog subjekta.

Na osnovu toga je EZ, premda začuđena (zato je Badinterova komisija i angažirana), kasnije tražila referendum ¨jer tamo u RBiH ima neki problem¨. Alija se u korist srpstva suprotstavio i AVNOJ-u, i Ustavu RBiH (koji je poznavao samo građane), a i cijelom Svijetu jer Povelja UN priznaje samo 197 ujedinjenih nacija - jest jednako država - a ne 6.000 ¨ujedinjenih naroda¨ koliko otprilike ima naroda na Planeti.

Konačno, Alija je posao završio samoodcjepljenjem Bošnjaka od RBiH na tzv. 'Bošnjačkom saboru', koristeći jednog jadnog pisca koji je kasnije, kad je pročitao šta je učinio, od tuge presvisnuo. Premda se zbog termina Bošnjak sukobio sa svim saveznicima i rastjerao ih čim je prevarom uzeo vlast, Izetbegović je inicirao 'Bošnjački sabor' zato što je vidio problem Srba da se zbog genocida legalno odcjepe od BiH pa je smislio samoodcjepljenje Bošnjaka na 34% teritorije u ¨Bošnjačku republiku¨.

Izetbegović je trebao u januaru 1993. ustupiti mjesto predsjednika Predsjedništva RBiH, Stjepanu Kljuiću, ali je sa Tuđmanom dogovorio da on ostane na vlasti ali kao ¨vođa muslimana¨ a ne svih građana i preuzeo je obavezu podjele građana na narode - opet po četničkoj pravoslavnoj dogmi da je ¨narod jednako NACIJA tj. država¨. Srećom, Internacionalno pravo kaže drugačije i automatizam zaštite pravnog sistema UN je čuvao Republiku BiH cijelo vrijeme do Dejtona, kad je Alija ipak uspio u seriji prevara predstaviti donošenje četničkog ustava za BiH kao ¨mirovni sporazum¨. Mi sad možemo samo dokazivati ništavnost Dejtona u cjelini na osnovu nelegitimne volje Izetbegovića (Bečka konvencija, član 48, zbog veleizdaje) i možemo birati: Alija ili Bosna! Ovo je samo kap u moru dokaza o Alijinom srpstvu, tj. da je on narodno Srbin muslimanske vjeroispovijesti.
Image
Administrator
Site Admin

Re: IZETBEGOVIĆEVI POKLONI SRPSTVU (neki među mnogim)

PostPostao/la Administrator » Uto lis 28, 2014 1:30 am

ALIJA IZETBEGOVIC-JA SAM SRBIN

Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Uto lis 28, 2014 7:17 am

Pa u pravu je covjek, u njemu je srpska krv, a treba biti posten pa reci i da on bosnjastvo nikad nije volio ni prihvatio. Covjrk je radio za KOS i strance, a nama nilo nije kriv ato smo ga izabrali i tolerisali.
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Administrator » Uto lis 28, 2014 5:08 pm

Ispade da sada imamo dva srpska i jednog hrvatskog clana predsjednistva, ma vjera je kod nas jos uvjek najbitnija,nek` zna proucit el-fatihu pred kamerama, ostalo je nevazno, ja mislim i da srbi predu na Islam mi bi im oprostili Srebrenicu,Focu,Bratunac,Prijedor... isto kao sto danas romantiziramo turska osvajanja.
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pon stu 03, 2014 2:40 pm

Nije on srpski kandidat, on je jednostavno moron koji zeli da napravi malu Palestinu njemu po mjeri i da oni nasljedjuju vlast, gdje bi sve bilo islamsko i muslimansko, s ciljem stvaranja muslimanske transferzale iliti kalifata.

to je opasan projekat i uopste mi se ne svidja sto se sve krece u tome pravcu, ali to je krajnji cilj, koji se naravno nece ostvariti, jer je cilj onih koji diriguju tim orkestrom da stvori podrucje kojim mogu lako da vladaju, receptom tzv. "Arapskog proljeca", tj. baci kost medju kerove.
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

Sljedeće

Vrati se na: Politika