KOS-ovci u i oko ARBiH

KOS-ovci u i oko ARBiH

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Čet lis 09, 2014 1:50 pm

windows7sevn.org Facebook Share
Pozdrav!

Mozda je ljudima u BiH normalno sto su ljudi iz JNA u zadnjim danima pred rat prelazili u TOBiH, ali meni to definitivno nije. Ja mislim, da onaj ko je u Armiji i ko prati dogadjanja, a pogotovu onaj koji je radio za tajne i kontraobavjestajne sluzbe, ipak ima bolji uvid od onoga ko se uzda u vijesti sa Dnevnika i mislim da bi takvi ljudi trebali da predosjete rat i ono sta se sprema makar istovremeno kad je rat poceo u Hrvatskoj.

Ja ne prihvatam cinjenicu da se jedan pukovnik ili kapetan KOS-a povuce i ceka rasplet dogadjaja dok Hrvatska gori, vec tada je bilo svakom jasno da se isto i nama sprema.

Onda su se u nasem ratu pocele da dogadjaju cudne stvari, koje zahtijevaju sveobuhvatan pristup a prije svega hladan i razborit.

Ja cu postavljati razne price i dogadjaje, zajedno sa izvorima, a na svima nama je da odlucimo kome da vjerujemo, ja baratam samo sa faktima i takve cu stvari i da postavljam, dakle, iskaze, knjige i slicne materijale.

Ako bih ovim postom uspio da makar jos dvojici osoba odanih drzavi BiH otvorim oci, bio bih sretan i zadovoljan, a nadam se da ce nas biti vise.

POZDRAV DOMOVINI!
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

Re: KOS-ovci u ARBiH

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Čet lis 09, 2014 2:27 pm

Zadnji dan aprila 1992. godine u Sarajevo stizu direkt iz Beograda Enver Mujezinovic i Sead Cudic.

Vec pocetkom maja 1992. godine Mujezinovic biva postavljen za sefa obavjestajne sluzbe Ministarstva Odbrane RBiH. U Sluzbi drzavne bezbjednosti BiH su vec njegovi kolege iz KOS-a, Nedzad Ugljen i Alija Delimustafic.

Zanimljivo, tada Mujezinovic pokazuje dokument kako je Sefer Halilovic od 1975. godine do 1991. godine radio za KOS, ali nazalost taj dokument je bio samo otkucan na kucacoj masini bez bilo kakvog potpisa ili pecata, dakle nova smutnja KOS-a. da to nije istina govori i dokument br. 2067 iz septembra 1991. godine kojim se naredjuje hapsenje S. Halilovica.

Sead Rekic je pao u maju 1993. godine, bio je zarobljen te je priznao da je radio za KOS i za Vasiljevica i da se po dolasku u Sarajevo javio Delimustaficu, koji mu je bio veza i koji ga je uveo u nase redove.

Rekic u svom iskazu pominje i Fikreta Muslimovica kao visokorangiranog KOS-ovca koji je zahtijevao da sve izvjestaje pise njemu licno. U datoj izjavi, Muslimovic tvrdi da ga uopste ne poznaje.

Alija Izetbegovic je stitio KOS-ovce, vjerovatno zbog zajednicke proslosti, te je na sve vazne funkcije postavio KOS-ovce Muslimovica, Rekica te i Jusufa Jasarspahica a smijenio je Sefera Halilovica te kasnije Mustafu Hajrulahovica Talijana koji su 02./03. maja 1992. godine trazili da svi KOS-ovci napisu izjavu de napisu sa kim su i kada radili u svojoj karijeri, sto je Muslimovic u prisustvu predsjednika RBiH odbio.
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pet lis 10, 2014 11:39 am

Evo detaljno o KOS-ovcu Seadu Rekicu

viewtopic.php?f=45&t=1944
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pet lis 10, 2014 3:00 pm

Duško Zgonjanin, faktički prvi čovjek RSUP-a, već 1981. god. formira ekipu ljudi koji će, sa izvesnim odstupanjima i dopunama 1986. i 1987. god., vedriti i oblačiti cijelih deset godina. Posebno je forsirao tandeme koji su u napredovanju pratili jedan drugog, kao na sportskim takmičenjima. Opredijelio se za slijedeće: Slobodan Skipina Borisa Delić SDB Sarajevo, Todor Panjković, Milan Ljubojević SDB Bihać, Mile Mandić , Djuro Savić Banja Luka, Bogdan Nikolić Doboj, Mehmed Bajrić Budimir Nikolić Tuzla, Slobodan Šarenac Mostar, Tanović Radoš Goražde, a na republičkom nivou Resid Musić Boris Tankosić, Željko Varunek Dragan Kijac, Ristu Basića, Ranka Pejanovića, Jerku Bradvicu, Brunu Socea, Sredoju Novića i Jovu Tadića.
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pet lis 10, 2014 3:12 pm

Valja napomenuti i da se KOS-ovci vazda kriju iza teze da "je svuda UDB-a i da je ona za sve kriva kao i Udbasi". Medjutim, UDB-a je mrtva od 1966. godine a Sluzba koja je svuda oko nas je KOS.
Smail Aga Cengic

Sljedeće

Vrati se na: Sve ostalo