Alijino vodjenje drzave

Re: Alijino vodjenje drzave

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Sri ožu 09, 2016 9:13 pm

windows7sevn.org Facebook Share
prof. Filipovic o Aliji

https://www.youtube.com/watch?v=4YhymjaIFTc
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pet ožu 11, 2016 10:01 am

“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

PostPostao/la ZlatniLjiljan » Sub ožu 12, 2016 6:42 pm

Alija, po mom misljenju je nesto najgore sto se zadesilo Bosni u smislu rukovodstva u rangu sa Turcima i prvoj Jugoslaviji. Izdao pola Bosne kad je imao sve adute u rukavu, zapadnjaci zaustavili rat, stavili se na stranu zrtve vojno a i svjetske mase........ i on u dejtonu hop 49% Slobi.

Alija je bio tukac naspram Franje i Slobe koji su bili krupne ribe, a njega koristili kao trecu zaracenu stranu da Bosnu lakse podjele.
A man who views the world the same at fifty as he did at twenty has wasted thirty years of his life.
Muhammad Ali
ZlatniLjiljan

PostPostao/la admin » Ned ožu 13, 2016 11:00 am

ako ko alijicu ismijava i sprda se sa matorom drtinom sjebanom koji je do džume mislio da neće bit rata, a od džume da za rat treba dvoje to sam ja, čak sam budaletini matoroj posvetio i zasebnu temu viewtopic.php?f=33&t=1406

ali ovo konkretno da je on "dao" 49% (tačnije 48% jer svi tu griješe, 1% je Brčko) nema veze sa istinom
amerikanci su daleko prije dejtona zacrtali te famozne procente i davno "odlučili" ( a uzimajući u obzir stanje na terenu i odnos snaga, a četnici i jesu nastojali pametno postupajući, osvojiti što više teritorije, da bi znajući da će kad tad doći do pregovora o podjeli, gdje će na osnovu toga moći tražiti više) da će četnitet bit sa 48% samo se nisu znale granice, odnosno trebalo je četnike natjerat (što su i uradili vojno ih karajući) da izgube teritorije (jer su držali oko 2/3) i da se dođe do tog nekog omjera koji su oni zacrtali, a što je i ostvareno prije dejtona, kada su onda i rekli stop ratu, zaustavili dalje akcije nas i HVO da se taj omjer ne bi promjenio u našu korist , jer se situacija i odvijala u tom pravcu, jer su HVO i ARBH već bili na oko 55% oslobođene BH
e tad su oni i rekli "stani" i tu je alija mogao da odluči, da li da nastavi sa ratovanjem i ne posluša amere, ALI DA I OSTANE BEZ SVAKE POLITIČKE I VOJNE PODRŠKE iz svijeta koja je do tada bila, a onda rizikujući da se situacija na ratištu preokrene, pa da vojska prosrpkih separatista opet krene u kontraofanzivu, a mi popušimo ili da prihvati pregovore i već osmišljeni plan o podjeli prema procentima o kojima sam pričao
mislim da je U OVOM SLUČAJU ispravno postupio, jer mi SAMI dalje rat nismo mogli vodit !!!

njegova glavna greška PO MENI, je neprihvaćanje lisabonskog sporazuma februara 1992. o podjeli na kantone
to je kardinalna greška svih vremena koja je koštala Bošnjake i Bosnu !!!!!
ne zna primitivizam šta je minimalizam

Slika
admin
Site Admin

PostPostao/la Administrator » Pon ožu 14, 2016 12:26 am

Prilicno je misljenje o Aliji kod Bosnjaka polarizovano, ili ga nemogu smisliti ili ga idolizuju kao sto su nekada Tita, interesantno je to.
Ja njegovo vrijeme sudim iskljucivo po rezultatima koji se i danas mogu vidjeti, u pola drzave smo ugrozeni, na ivici nestanka, a dok polako nestajemo ne daju nam cak ni da svoj jezik nazovemo kako hocemo, tu i tamo poneki mini Lesotho se stvori tipa Kozarac, i kako sada da neko njegovu vladavinu okarakterise kao ista drugo osim katastrofalnu. Kada bi se politicari ocijenjivali po rezultatima u nas kao svugdje u Evropi, sud o njegovoj politici sam se namece, ne treba ni da ulazimo u to ko je kome kakav dil ponudio u Briselu, Lisbonu, Dejtonu ali sta ces ti kada se u nas uplete vjera, vjernik je uvjek dobar sta god da uradi u glavama dobrog dijela Bosnjaka pa taman da si najveci bolid na svijetu.
Image
Administrator
Site Admin

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Sve ostalo